FOTOpotulky 2023/ mikrofestival súčasnej slovenskej fotografie

Tatiana Takáčová - SEEKSCAPE

Kurátor výstavy: Branislav Zurko

Vernisáž výstavy: 11. 8. 2023/ piatok o 17:00

Trvanie výstavy: 11. 8. 2023– 13. 9. 2023

Miesto: Výstavná sieň MsKS Humenné, Gorkého 1

Po. - Pia. 08:00 - 15:30

Festival/ výstavu z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia. S finančnou podporou mesta Humenné.

pointA o.z. a Mestské kultúrne stredisko Humenné Vás srdečne pozývajú na výstavu SEEKSCAPE/ Tatiana Takáčová, ktorá je súčasťou tretieho ročníka festivalu FOTOpotulky 2023

Tatiana Takáčová je vizuálna umelkyňa pôsobiaca v Košiciach a Bratislave. Vo svojej fotografickej tvorbe sa pohybuje na pomedzí konceptuálnej a dokumentárnej fotografie.

Jej tvorba sa zaoberá psychologickými a sociologickými témami, fenoménmi súčasnosti a temporalitou vo fotografickom obraze. Tatiana momentálne študuje doktorandské štúdium na Vysokej škole výtvarných umení v Bratislave (Katedra fotografie a nových médii). Vo svojom doktorandskom výskume sa bližšie zaoberá psychologickými procesmi spojenými s ľudskými túžbami po poznaní.

Projekt vychádza z nemeckého pojmu fernweh. Tento termín označuje stav melanchólie, clivosti alebo túžby za miestom, na ktorom sme nikdy neboli. Aktuálne pracuje s krajinnou fotografiou, prostredníctvom ktorej sa ideovo prinavracia k expedičným fotografiám a prvotným záznamom krajín. Vo výstavnom projekte Seekscape prepája krajinu s portrétmi žien, ktoré vytvárajú jednu substanciu.

Cez fotografie krajín demonštruje najbazálnejšiu ľudskú túžbu po lepšom živote, svete, prežití a zachovaní.

Tatiana Takáčová absolvovala štúdium fotografie na Katedre fotografie a nových médií na Vysokej škole výtvarných umení v Bratislave. Pracuje v galérii Šopa a rezidenčnom centre K.A.I.R. Košice Artists in Residence, kde pôsobí ako kurátorka v medzinárodnom umeleckom programe. Zúčastnila sa mnohých skupinových výstav v zahraničí a na Slovensku.

NAŠE KONTAKTNÉ ÚDAJE

  • Fotoklub Reflex
  • Vihorlatské múzeum v Humennom
  • Námestie slobody 1
  • 06601 Humenné

  • fotoklubreflexhe@gmail.com
  • web: www.reflex.muzeumhumenne.sk