ALEXANDER

DAŇO, Ing.

Narodil sa v roku 1960 v Medzilaborciach, vyrastal v Humennom. Žije v Jasenove.

Prvé fotografické kontakty sa viažu so strednou školou, keď si z peňazí zarobených na brigáde v bývalej NDR, zakúpil svoj prvý fotoaparát zn. Beirette.

Počas štúdií na vysokej škole nefotografoval prakticky vôbec. Menší návrat k fotografovaniu prinieslo založenie rodiny a dokumentovanie rastu detí. Prispela k tomu lepšia technika vo forme zrkadlovky Praktica a tiež systematickejšie samoštúdium fenoménu fotografie. Osobité čaro malo vyvolávanie fotografií, ako inak – v kúpeľni bytu.

Časom fotografovanie zostalo znova v ústraní. Až do chvíle, keď zvýšený záujem o turistiku vyvolal nadšenie pre fotografovanie. Starú analógovú výbavu nahradil modernou digitálnou technikou. Spočiatku dlho iba lacným kompaktom, až v poslednej dobe CSC fotoaparátom a celkom nedávno so zrkadlovkou.

Aj keď o sebe hovorí, ako o vždy nadšenom amatérskom začiatočníkovi, stretávanie so skúsenejšími fotografmi a účasti na seminároch a fotografických plenéroch, prináša svoje pozitíva v technickej i obrazovej produkcii posledných rokov.

Okrem iného aj účasťou na okresných či krajských súťažiach a spolu s ostatnými členmi fotoklubu Reflex aj na Českobudějovickom mapovom okruhu.

Fotografický záujem sústreďuje hlavne na krajinu, hory, turistiku, detaily architektúry a zátišia.

NAŠE KONTAKTNÉ ÚDAJE

  • Fotoklub Reflex
  • Vihorlatské múzeum v Humennom
  • Námestie slobody 1
  • 06601 Humenné

  • fotoklubreflexhe@gmail.com
  • web: www.reflex.muzeumhumenne.sk