MARIÁN

MICHALČO

Narodil sa v roku 1983. S fotografiou začínal už ako šesťročný. Aktívne fotografuje od roku 1999. Dominuje vzťah k čiernobielej fotografi a vyberá si témy z bezprostredného života, ktorý vníma veľmi intenzívne.

Členom fotoklubu Reflex je od roku 2014 a odvtedy sa začal zapájať aj do postupových súťaží AMFO.

Mariánovo vyznanie:

"Pochádzam z malého mestečka Humenné ukrývajúcom sa na východe Slovenska v malebnej scenérii lemovanej pahorkami Vihorlatských vrchov. Rád by som sa s vami podelil o zopár výrazných životných momentov, ktoré sa mi podarilo zvečniť prostredníctvom fotografie. Fotografiu vnímam ako „bránu” do podvedomia ľudskej psychiky. Vnímam ju ako pomocníka snažiaceho sa o pomoc v rekonštrukcii a orientácii, blízkej, či vzdialenej minulosti nášho života. Takto zaznamenaný obraz má tendenciu fungovať ako „stroj času“.

Spomienky predsa v živote každého z nás zohrávajú nesmierne dôležitú úlohu, ale kúpiť, ani ináč umelo nahradiť, sa nedajú. Fotografia nám môže pripomenúť vybrané etapy života. Dokáže vzbudiť masívny príliv spomienok. Pokúsme sa predstaviť si ľudskú pamäť ako archív nespočetného množstva nasnímaných záberov, od narodenia, až po definitívny odchod človeka niekam na večnosť... a teraz si predstavme, že niektoré z týchto momentov takto zanecháme ostatným, na zamyslenie, pre inšpiráciu, na výstrahu, či iba tak, pre radosť, či z lásky..."

NAŠE KONTAKTNÉ ÚDAJE

  • Fotoklub Reflex
  • Vihorlatské múzeum v Humennom
  • Námestie slobody 1
  • 06601 Humenné

  • fotoklubreflexhe@gmail.com
  • web: www.reflex.muzeumhumenne.sk