XVI. medzinárodný fotografický plenér v Krosne

V dňoch 19.-21.8.2016 sa v poľskom Krosne uskutočnil XVI. medzinárodný fotografický plenér za účasti ukrajinských, poľských a slovenských fotografov. Viacročná spolupráca Fotoklubu v Krosne s Fotoklubom Reflex v Humennom opäť potvrdila pozvanie a účasť našich dvoch členov na Podujatí. Zúčastnili sa ho Vladimír Vajs a Štefan Antoňák.

Bohatý program ponúkal výjazd jednokoľajkou do Beskýd, návštevu záhrady zubrov pri Solinskom jazere, návštevu sakrálnych miniatúr v Myckowciach, výjazd do kúpeľov Iwonicza Zdroju a kultúrny program tradičného festivalu "Karpackie klimaty". Súčasťou podujatia bola aj vernisáž z tvorby dvoch ukrajinských fotografov Vasyla Pylypjuka a Volodimira Ňorbu v Regionálnom centre kultúry pohraničia v Krosne.

Zúčastnení fotografi si z tejto ponuky mohli vybrať tému pre vlastnú fotografickú činnosť, ktorej tvorivé výsledky budú prezentované na poplenérovej výstave v Krosne.