Výstava fotografií z XVII. medzinárodného fotografického plenéru v Krosne

Na vernisáži fotografií z XVII. medzinárodného fotografického plenéru v Krosne sa zúčastnili Marek Suvák, Vladimír Vajs a Ľudovít Hruška.

V rámci vernisáže sa uskutočnila aj oslava 70-tky Waclawa Tureka.

Waclaw Turek

Fotograf, muzikant, básnik – 40 rokov pracuje v kultúre. Je metodikom v Regionálnom centre kultúr pohraničia v Krosne (bývalý Krosniensky dom kultúry) na úseku fotografie a umeleckého slova.

Dvadsať rokov bol členom ľudovej kapely SWATY, ktorá robila nahrávky pre rozhlasové a televízne vysielania, koncertovala v Holandsku, Francúzsku, Švédsku, Škótsku.

Autor vydal 6 zbierok básní. Za zbierku poézie „Zašlý čas“ dostal v roku 2000 ocenenie Zlaté pero od Zväzu poľských literátov v Rzesowe, ktorého je členom.

Jeho verše boli preložené do angličtiny, maďarčiny, litovského a srbského jazyka. Waclaw Turek je laureátom viacerých celoštátnych súťaží poézie.

Ako fotograf sa mnohokrát zúčastnil na kolektívnych výstavách v rodnom kraji i za hranicami. Taktiež mal autorské výstavy. Svojou výstavou pod názvom Podkarpatské kaplnky sa prezentoval v Poľsku, na Slovensku, v Maďarsku, na Ukrajine, Litve, Fínsku, v Austrálii. Je organizátorom medzinárodných plenérov pre fotografov v Krosne.